Uradila sam pregled urina i rezultati su sledeci: izgled: slabo zamucen boja: svetlo zuta ph: 5 specificna tezina: 1015 hemoglobin: slab trag proteini: slab trag glukoza: / ketoni: / askorbinska kiselina: / urobilinogen: / bilirubin: / nitriti: / leukociti: 10-12 svezi eritrociti: 4-6 bledi eritrociti: 1-2 smezurani eritrociti: 1-3 plocaste celije: dosta okrugle celije: 1-3 bakterije: dosta kristali: / sluzi: / ostalo: / ostalo: / leukocitna esteraza: +/- trag mozete li mi reci sta znaci sve to, bas sam se zabrinula. A moram da napomeenem da imam bolove u predelu bubrega

    Odgovoreno: 26. 10. 2013.
    • Poštovana,
      U sedimentu urina imate do 12 leukocita/normalno do 5/, sto
      govori za infekciju.
      i svezih eritrocita ima do 6 sto je na gornjoj dozvoljenoj granici.
      treba uraditi urinokulturu sa antibiogramom i preduzeti lecenje po
      nalazu.
      u slucaju da se eritrociti budu ponavljali i u narednim pregledima urina
      uraditi ultrazvuk besike i cistoskopiju.