Postovani, vec 2 godine supruga i ja pokusavamo da imamo bebu ali bez uspeha, obratili smo se urologu koji je posle niz analiza dao dijagnozu asthospermio i terapiju proxeed 2x1 i vitaminsku naredna 3 meseca pa opet kontrola sa novim spermogramom. Za vitaminsku terapiju mi je rekao da pijem u najvecoj dozi ali mi nije precizirao koje vitamine. Moje pitanje je koje vitamine treba da pijem i kolike doze su najvise dozvoljene za moju dijagnozu? Unapred zahvalan

    Odgovoreno: 24. 10. 2013.
    • Poštovani,
      Azospermija znaci da u ejakulatu nema spermatozoida.
      ovo stanje mora u potpunosti da se ispita jer spermatozoida nema
      zato sto se ne proizvode ili zato sto im je put kojim se transportuju
      "zatvoren".
      treba uraditi hormonske preglede, preglede kariotipa i biopsiju testisa,
      pa tek onda sledi terapija.