Postovani, mom ocu (59 god.) je dijagnostikovan maligni tumor besike, velicine 3, 5 cm/ sifra c67. Tegobe traju oko godinu dana, krv u mokraci, bolovi u donjem delu stomaka. . Prvo su ispitivali debelo crevo, zatim prostatu, besika je tek sada pregledana. Nakon uz, uradjena je cistoskopija- kapacitet besike smanjen, cim se rastegne dolazi do krvarenja-onemogucava dobru vizualizaciju, odmah iza vrata levo manje proliferacije sa nabreklim krvnim sudovima sa krvavljenjem. Iznad toga na levom bocnom zidu proliferativni tumor glatke povrsine, siroke osnove. Ostalo je sve u redu. Uradjen je prvo tumor marker prostate, koji je takodje u redu. Trazili su msct urografije, a dok se ne uradi skener, od terapije dat samo palitrex 500mg 2x2. Sta mi mozete reci na osnovu nalaza? Zanima me da li se posebno radi tumor marker besike? Koliko je opasan i kako se leci? Kakve su prognoze? Hvala na razumevanju.

    Odgovoreno: 26. 10. 2013.
    • Poštovana,
      Sacekati dok se odrade trazeni pregledi.
      vasi doktori ce klasifikovati tumor i potom odraditi
      potrebnu intervenciju.
      princip je da ako tumor nije zahvatio misicni sloj besike da se radi
      elektroresekcija tumora a ako je prodro u dubinu zida besike da se vadi
      mokracna besika i da se napravi nova besike od creva.