Zdravo, imam 20 godina i pre par dana sam slucajno napipao neku malu krtzicu na donjem delu levog testisa. U pocetku je bila velicine pola zrna pirinca (samo okrugla) a sada posle nekoliko dana dok pipam testis jedva da se oseti, jedino kad "zategne"kozu ili malo jace stisnem osetim. Dok je bila tako malo veca bolela je samo na dodir, taj bol nije bio da me boli da ne mogu da izdrzim nego neki da kazem cudan bol i prestane u roku od 2, 3 minuta ako ne diram. Sad me ne boli toliko na dodir mislim osetim kad pipam. Nemam nekih bolova u tom predelu, mokraca mi je normalna, ne pece me nista, iste su velicine i u ravni su. A da kad je pipam nije tvrda i cvrsta nego je nekako zilava. Da li je to opasno. Read more: http: //www. Doktor. Rs/forum/urologija/kvrzica-zilica-ili-sta-vec-levom-testisu-t51577. Html#ixzz2ixyeu5hd

    Odgovoreno: 23. 10. 2013.
    • Poštovani,
      Smatram da nije nista od znacaja.
      tumori testisa su u samom testisu a vi ste ovo napipali na povrsini
      testisa.
      ako ste bas zabrinuti uradite ultrazvuk testisa.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #121542

    • Poštovanje, javljam se povodom tegoba koje imam. Pre nekih godinu i po dana pošto radim težak fizički posao pri podizanju tereta javila se bol u desnom testisu, bol je bila sevajućeg inteziteta i prođe. Prošle godine sam doživio da sam imao problem sa leđima da sam se jedva kretao, rečeno mi je da su u pitanju pršljenovi u limbalnom delu, dobio sam uput za bolnicu al zbog korone nisam otišao primio sam infekcije i sve se skoro vratilo u normalu. Ono što moram da napomenem da sam imao perioda kada me je desni testis boleo u intervalima. Sad mi se bol opet javila stim da s nešto opipao na donjem delu testisa al nije tvrdo i ne deluje ko kvržica, isto tako ujedno imam bolove u donjem delu leđa isto samo mnogoanjeg inteziteta. Takođe sam prošlih nekoliko dana mazao glans i kožicu pošto se javilo crvenilo i oticanje koristio sam kanesten mast. Brine me taj testis da li je moguće da sam dobio kolu preponsku koja nije vidljiva na telu i da li od iste su moguće ovolike tegobe. Testis nije oticao, menjao boje niti išta drugo.Imam 32 godine.