Poštovani! Imam 25 godina i muči me jedan poroblem o kojem mi je neugodno razgovarati sa svojim liječnikom ali to me sve više uznemirava i izaziva neugodu. Naime imam normalne seksualne odnose ali prilikom orgazma nikako nemogu postići neku normalnu količinu ejekulata već je to uglavnom samo nekoliko kapi i nikada mi se ne desi da mi ejekulat štrcne iz penisa već samo izađe nekoliko kapi. Da li ima kakav lijek za to i na koji način to mogu poboljšati. Nadam se da će te mi odgovoriti jer mi to radi sve veće probleme i opterećenje. Nije problem u pretjeranoj masturbaciji i gledam da sam odmoran prije odnosa ali ništa ne pomaže. Hvala!

    Odgovoreno: 23. 10. 2013.
    • Poštovani,
      Obicno je smanjena kolicina ejakulata kod hronicnih infekcija
      genitalnih puteva zbog suzenja istih ili kod suzenja ejakulatornog
      kanala koji inace prolazi kroz prostatu i uliva se u zadnjoj uretri.
      znaci uraditi bakterioloske preglede i utvrditi postojanje infekcije
      ukljucujuci hlamidiju i gonoreju pa to onda leciti.
      cesto je potrebno uraditi uretroskopiju i videti stanje zadnje uretre
      i eventualno suzenje ejakulatornih usca sto moze elektroresektoskopom
      da se resi.