Postovani, imam 26 godina, i imam neke nedoumice u vezi testisa. Dakle u poslednjih par godina primetio sam da mi je desni testis tokom vremena uvecao od drugog, ali znam da je to normalno. Ali ono sto nije normalno meni je ono sto se zbiva sa levim. Dakle, levi testis ne visi skroz vertikalno vec je pod nekim svojim uglom i malo je usadjeniji, tj. Manje je odmaknut od tela. To mozda moze imati veze sa hodanjem, sedenjem i kako se rasporedjuju da se ne bi sudarali jel, ali u poslednje vreme znam da imam i neke nelagodnosti. Medjutim u poslednjih par dana osecam i nelagodnost i bolove u donjem delu trbuha i imam isti takav osecaj u levom delu kesice testisa. Sad, ja sam se vise puta samopregledao i rezultati su bili od alarmantnih do opustajucih. Evo ovako: levi testis je manji, gladak je, nema nekih ukrutnuca, kada ga dodirujem nemam bol, ali imam osecaj blagog utrjenja, i to ne uvek. Uocio sam sa unutrasnje strane, koja je inace okrenuta ka unutra i ne vidi se, da ima nesto mekano, duguljasto i ima nesto slicno skroz dole, sto bih mogao da opisem kao da ima pola kafene kasicice neke tecnosti ili jos mekseg tkiva od onog prethodnog, ali je okruglo i pljosnato. Nista nije zalepljeno za testis, iako sam par puta pomislio da jeste. Mnogo sam citao i koliko sam skapirao i jedno i drugo mogu biti vene ili sta vec. Da napomenem da nemam nikakvih poteskoca prilikom mokrenja ili odnosa. Mozda u poslednjih nekoliko meseci u odnosu na period od ranije imam onaj bol kao kada imate puno odnosa, u testisima, a pritom je cudno sto se nekada to javljalo kada broj odnosa bude veci. Kada sam prelistavao po netu, krv mi se sledila, jer kada ukucate testis, prvo sto iskoci je rak testisa, i odmah se osecam jos losije. Moje pitanje je da li ovde ima simptoma, jer ja prvenstveno sumnjam na to sto je van testisa i nije tvrdo, nego meko. Ne znam sta da mislim, osecam se najjace u svom zivotu, u najboljim sam godina, imam jak organizam, zdravo se hranim, imam normalnu kilazu, pre neki dan sam zavrsio fakultet, i stalno motam u glavi da umesto da zapocnem svoju porodicu moram na operacije i hemoterapije i urusavanje svog zdravog organzma.

    Odgovoreno: 21. 10. 2013.
    • Poštovani,
      Sve sumnje i slutnje ce te otkloniti odlaskom na pregled i ultrazvuk kod urologa.
      to sto pipate van testisa su ili strukture pasemnika ili prosirene vene.
      rak je uvek u testisu a ne van njega.

      Pozdrav

Komentari na pitanje: #121422

    • Postovani,pored levog testisa napipam nesto malo kao zrno graska i tvrdo je.Nekada me i bas jako zaboli,ali retko kada