Vec duz vreme imam problema sa bubrezima, mokracnim kanalima. Uradio sam skoro sve nalaze, ali me samo salju od doktora do doktora, a niko mi jos konkretno nije rekao sta je. Boli me u predelu prepona. Nalazi. . . . Rtg snimak urotrakta nativno 18. 10.: senke oba bubrega pravilnog polozaja, oblika i velicine. U projekciji na urotrakt ne vide se senke krecne sadrzine. U maloj karlici u srednjem delu tanka senka dimenziija 12x3mm, oba m psoasa jasno ocrtana. U prilogu rtg snimak. Irigografija 12. 10.: lumen kolona je ocuvan a haustre su ostro prikazane, na donjoj trecini descedentnog kolona postoji jedna iritabilnost ali nema pat. Promene. Lijenalna flekstura je visoko polozena i fiksirana. Na gornjem delu ascendentnog kolona sa unutrasnje strane vidi se jedan divertikl. Apendiks urednog nalaza. Ocuvan je lumen terminalnog ileuma. Nakon praznjenja sluzokoza se delimicno prikazala i na tim prikazianim delovima nevide se pat. Promene. Izvestaj lekara specijaliste urolog 11. 10: dg. Hyperplasia prostate n40. Eho: oba bubrega uredne velicine, bez staze, mikrokalkuloza, obostrano mikroenefrolitijaza, urin 1-2le. Rt. Prostate velicine kestena, zlezdasta, ogranicava se. Dg. Obs microenephrolithiasis bph n40. Rezultati krvi 04. 10.: glu 5. 8, urea 6. 7, cre 120, cholr 6. 60, tg-r 2. 01, alt 33, ggt 76, wbc 9. 6, rbc 5. 03, hgb 144, hct. 461, plt 207, pct. 147, mcv 92, mch 28. 5, mchc 311, rdw 14. 6, mpv 7. 1, pdw 13. 5, lym 38. 8, mon 6. 1, gra 55. 1, lym 3. 7, mon 0. 5, gra 5. 4. Rezultati urina 04. 10; zamucen, zuta boja, ph 5. 0, tezina 1. 025, negativno sve, leukociti 1-2, nesto pl. Ep. Nesto sluzi. Uz gornjeg i donjeg abdomena 18. 10. Jetra se pregleda intrkostalno i na prikazanim delovima homogene structure bez vidljivih fokalnih lezija. Zucni putevi nisu dilatirani. Zucna kesa bez znakova zapaljenja i kalkuloze. Pancreas i slezina urednog eho nalaza. Oba bubrega normalne velicine odrzane sirine parehnnima bez hidroefroze i sa znacima mikrokalkuloze, levo kalkulus oko 5 mm. Nadbubrezne zlezde se ne prikazuju. Abdominalna aorta prikazanim delovima uredne sirine lumena. U abdomen se nevidi slobodna tecnost niti uvecani rpl. Prostate je dimenzija 39x31mm homogene structure. Molim vas za vas komentar.

    Odgovoreno: 21. 10. 2013.
    • Poštovani,
      Imate pesak u oba bubrega i mali kamen u levom 5 mm.
      bolove u preponama imate zbog prostate.
      uzimajte dosta tecnosti, rowatinex i paraprotex tablete.
      videti na www. Suplementi-srb. Com
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #121403

    • Hvala na odgovoru, a sta je ova senka 12x3mm u maloj karlici sto se vidi na rengenskom snimku.