Bolujem od "sclerosis colli v. Urinariae". Doktor pavlović iz loznice mi je radio pregled cistoskopije i konstatovao bolest, jer sam se žali na često mokrenje i probleme te prirode. Isti mi je rekao da mi je vrat bešike podignut i da je liječenje operativno, a nije mi predlagao nikakve lijekove, takođe mi je rekao da se i nakon operacije bolest samo zausatvlja u stadijumu u kome je trenutno i da se nemože izliječiti a da se nakon dužeg perioda i pored operacije ponovo pogoršava. Moj problem je što često imam nagon za wc, nekada noću ustajem i svaki sat vremena pa mi je san na nuli, a nagon je veliki i pritisak na bešiku i testise jak i neugodan kao da nisam išao dva dana u wc. A što je najgore kada odem u wc izmokrim nekad po nekoliko kapi i to u prekidima, kada mi izvjesna količina zaostaje u kanalu i par kapi iskapa na veš po odlasku iz wc-a, sve mi ovo izaziva nerovozu pa sam u velikom problemu. Molim vas daj te mi predlog šta je najbolje da uradim, jer ovaj problem imam već nekoliko godina i isti se sve više pogoršava. Unaprijed zahvaljujem.

    Odgovoreno: 18. 10. 2013.
    • Poštovani,
      Niste naveli koliko imate godina.
      ako je dijagnoza skleroza vrata mokracne besike onda se ona mora resavati operativno
      kako vam je rekao moj kolega pavlovic. Radi se "kroz kanal"transuretralnom elektroresekcijom.
      na you tube mozete videti tacno kako se ta operacija i radi "u zivo".