Poštovani, imam bebu od dva meseca koja ima ešerihiju, deset na peti. Pio je palitreks, zatim panklav, a sada mu je prepisan pancef, 2, 5ml jednom dnevno. Zanima me da li beba može imati neke posledice od pancefa jer u uputstvu piše, a i u apoteci su nam rekli, da se on ne sme davati bebama mlađim od šest meseci. Doktorka ga je prepisala jer je prema antibiogramu bakterija rezistentna na sve antibiotike na koje je ispitivana. Takođe, brine me i to što nije testirana na pancef tako da se ne zna da li je i na njega rezistentna ili će delovati. Unapred hvala na odgovoru.

    Odgovoreno: 16. 10. 2013.
    • Poštovana,
      Obicno se antibiotici daju po antibiogramu.
      uz antibiotik obavezno dajte i probiotike i omega 3 masne kiseline.
      sa antibioticima ne preterujte.
      konsultujte i imunologa.

      poliklinika "bocokic "
      nikoletine bursaca 8
      nis