Poštovani, imam pitanje u vezi neplodnosti kod muškarca. Odnosno radi se o svim nalazima koji su rađeni da su solidno dobri: analiza za dif test za detekciju chlamydiae trachomatis negativa (-) , hcg 2. 00 mul/ml, afp 2. 87 ui/ml, spormogram: likefakcija: 30, viskozitet: normalan, broj u 1ml: 95 x 10/l, ukupan broj: 95 x 10/l, pokretljivost 60% , veoma živahnih 40% , umereno pokretljivih 15% , slabo pokretljivih 5% , nepokretljivih 40% , sediment: 4-6 leukocita u svim poljima. Kod analize spermograma od 2 puta, volimune je slabiji nego što treba: 1ml. Da li postoji neki lek da se volumen pojača ili popravi?

    Odgovoreno: 15. 10. 2013.
    • Poštovani,
      Niste naveli godine starosti.
      kod vas se radi o hypospermii /smanjenom volumenu /.
      4_6 leukocita u sedimentu govori za infekciju i najverovatnije je
      ona uzrok hipospermije.
      treba uraditi potrebna bakterioloska ispitivanja i videti o kojoj
      se klici radi i onda je po antibiogramu leciti.
      za vise imate moj meil: bocokic@gmail. Com