Postovani, mom decku je pre nekoliko godina radjena cirkumcizija i uklonjen mu je ceo prepucijum, te me zanima da, kada bude radio bris penisa, da le je dovoljno da se odradi samo sa spoljne strane ili mora i bris ureter uraditi? U pitanju je rutinski pregled, znaci nema nikakvih simptoma, vec samo da bi proverio zdravstveno stanje. Posto sam cula da je bris ureter neprijatan, a da je nakon njega prvo (ili vec koliko) mokrenje bolno, te se on zbog toga usteze da ode na bris. Znam da moze, po nekim novim analizama, da je dovoljno odraditi bris spolja, ali kao sto rekoh nema prepucijum, te me zanima da li ima poente spolja i da li je neophodno uraditi oba brisa, hvala na pdgovoru! Pozdrav, ana

    Odgovoreno: 14. 10. 2013.
    • Poštovani,
      Bris uretre na bakterije i gljivice nije neprijatan, ali je
      malo neprijatniji bris uretre na chlamidije i obe micoplazme.
      bris prepucijuma i glansa ako nema vidljivih promena ne mora ni da radi.