Poštovani, molim vas za savet. Suprug i ja imamo po 27 godina, pokušavamo da napravimo dete 5 meseci. Suprug je išao pre par meseci na spermogram i dijagnostifikovana mu je oligospermija. E, sad, doktorka koja mu je radila spermogram rekla je da je taj broj, od 10 miliona sperm mali, ali da moze da se zatrudni prirodnim putem, da budemo opusteni, ne mislimo o tome itd. Mi smo to delom prihvatili, ali interesuje me da li bi trebali nesto da preduzmemo jos, da li on treba da se leci ili prosto da cekamo taj neki period od godinu dana? Da li posle sledi vantelesna i da li mozemo da dobijemo taj tretman odmah ili bi tad pokusali da ga lece? Interesuje me, da li ako ce i tad svejedno da ga lece, da li da pocnemo mi sad nesto ili prosto da jos pokusavamo ovako normalnim putem? Molim vas za odgovor. Pozdrav

    Odgovoreno: 14. 10. 2013.
    • Poštovana,
      Prvo treba uroloski pregled da se uradi pa da se posle toga da terapija.
      mozete poslati skeniran spermogram na moj meil: bocokic@gmail. Com
      pa da vam predlozim terapiju.