Poštovani, javljam vam se s nekoliko upita. Otkako sam imala upalu mokraćnog sustava na proljeće ove godine (tijekom koje sam konzumirala čajeve i urosal lady tablete) , počela sam malo više brinuti o svom zdravlju u smislu da unosim puno više tekućine nego prije (najčešće bi jedina tekućina u danu bila kava/dvije ili čašica soka što definitivno nije dovoljno) - samo vodu i čajeve poput uvinog, sikavice, kilavice i pomno biram što jedem. Često sam čula da se ne smije pretjerivati s konzumiranjem uvinog čaja - da li je to zaista tako i zašto? Da li su urološki čajevi dobra navika i mogu li na neki način naštetiti mokraćnom sustavu (ph mokraće) pretjeranom konzumacijom? 23 su mi godine i koristim kontracepcijske pilule već 3 godine. Postoji li neka granica kada bi bilo dobro prestati s konzumacijom? Unaprijed se zahvaljujem srdačan pozdrav

    Odgovoreno: 12. 10. 2013.
    • Poštovana,
      Konkretno uvin caj ne treba piti vise od dve tri solje na dan
      zbog nekih sastojaka koje sadrzi.
      treba znati da on bolje deluje u alkalnoj sredini.
      nije dobro uzimati ga kada nema problema sa mokrenjem.
      vama predlazem da pijete izvorsku vodu dva do tri litra dnevno a
      cajeve povremeno.