Pozdrav, možeteli mi pojasniti šta znači kada u nalazu urina ima glukoze odnosno glukoza pozitivna + a ostalo: boja žuta, specifična tež. 1, 012, nitriti negativan, aceton negativan, bilirubin negativan, urobilirubin negativan, proteini negativan leukociti 1-2, epitala nešto pločica. Unapred hvala. . . . . .

    Odgovoreno: 10. 10. 2013.
    • Poštovani,
      To znaci da ste u momentu pregleda urina u krvi imali secer preko 10 jedinica.
      bubrezi filtriraju krv i ako secer u krvi ne prelazi 10 jedinica onda bubrezi ne propustaju u mokracu
      secer. Ali ako je preko deset onda bubrezi propustaju secer u mokracu i on se onda dokazuje u mokraci.
      znaci vi ili bolujete od secerne bolesti ili ste u momentu pregleda jeli nesto dosta slatko.