Molila bih za jedan strucan odgovor. Naime, moj otac ima 63 godine i posecuje urologa na 3 meseca zbog prostate. Ne oseca nikakve izražene probleme, normalno mokri i nema potrebu da ustaje nocu, a u poslednjom izvestaju lekara stoji sledece: dg. Hyperplasia prostatae n40, strictura urethrae n35. Nalaz: kontrola, mokri dobro, abdomen mek, lumbalne lože slobodne. Uz: prostata homogena zapremine 14cm. Ucinjena dilatacija meatalna uretre ch 20. Th: caps tamsol sl dn sest meseci. Bužiranje na tri meseca. Htela bih da pitam da li se radi o ozbiljnoj dijagnozi i da li je preporucena terapija, po vasem misljenju, adekvatna.

    Odgovoreno: 12. 10. 2013.
    • Poštovana,
      Kod vaseg oca postoji suzenje uretre i bhp/benigna hiperplazija prostate.
      tamsol pije za prostatu a buziranje /dilataciju/ sprovodi na tri meseca zbog
      suzenja uretre.