Postovani, vec 2 meseca imam peckanje i bol u vagini ili uretri (odmah nakon odnosa sa stalnim partnerom) praceni malaksaloscu i iscrpljenoscu. On nema bolove niti simptome. Meni su bolovi bili jaki, pa su se vremenom smanjili ali jos postoje. Inace vec 2 godine na svakih 4-6 meseci mi se vraca candida alb. I uvek je i parner dobijao terapiju uz mene. Radjen ginekoloski i ultrazvucni pregled (na ultrazvucni videla na levom jajniku uvecan folikul koji treba da pukne pa mi je receno da opet ponovim ultrazvucni pregled) , cervikalni bris na bakterije i candidu albicans, test na mikoplazmu, ureaplazmu i hlamidiju, 2x urin, urinokultura i krv, kolposkopija, nalazi svi uredni a ja i dalje imam bol. Cekam rezultat pape testa i imam zakazan ultrazvuk besike. Javlja mi se skoro svaki dan peckanje, ali desi mi se bar jednom u nedelju dana da dobijem jako peckanje, bol, malaksalost i hvata me jeza cim se utoplim i popijem uvin caj ili caj od persuna umiri mi se to a znalo je da traje i po 5 sati i da ne mogu da zaspim od bolova. Inace, nemam bolove u stomaku i ledjima. Ginekolog mi je dala da pijem 2 meseca lactogyn kapsule i redovno u higijeni koristim pamucni ves, lactogyn tecni sapun i povremenom se operem rastvorom sode bikarbone. Inace, kada mi je uzet cervikalni bris, doktorka je videla malo candide i dala mi je terapiju za partnera i mene, a kad je stigao rezultat bio je uredan. Pitala sam je za vaginalni bris i grupu sekreta da proverim rekla je da neme potrebe. Inace od kad imam siptome, nemamo odnose. Sta mi savetujete da radim i sta bi jos mogla da prekontrolisem kako bi se otkrilo sta mi je? Unapred hvala

    Odgovoreno: 08. 10. 2013.
    • Poštovana,
      Uradite vaginalni sekret i ponovite cervikalni i vaginalni bris na
      bakterije i gljivice.
      takodjer uradite i preglede na trichomonas vaginalis i gonokok.
      u obzir bi dosla i cistoskopija.

      poliklinika"bocokic"
      nikoletine bursaca 8
      nis