Postovani, u junu mi se pojavilo crvenilo na penisu. Posle 20 dana inficiralo se i zagnojilo (4. 8.) , u dr. Ristic su mi identifikovali (bris glansa i uretre) pseudomonas aeruginosa i neisseria gonorrhoeae. Terapija 1: jedna injekcija longacefa, 21 dan amracin i dve kapsule diflukana. Par dana posle prestanka terapije, vraca se crvenilo. 10. 9. Isti laboratorijski nalazi (pseudomonas, gonokok) . Treapija 2: jedna injekcija longacefa, 10 dana ciprocinal, 3 tablete diflukana. 5 dana posle prestanka ciprocinala, isti simptomi. U ponedeljak 7. 10. Ponovo idem na analize svega na vma (po uputu urologa dr. Sainovica) + spermokultura. Inace testovi na hiv, sifilis, ureaplazmu, mykoplazmu, trihomonas, hlamidiju si negativni. Krvna slika dobra, crp dobar. Nema bakterija u urinu. . . . . Od prve infekcije imam blage bolove u stomaku sa leve donje strane i redju ili ponekad cvrstu, ali ucestalu stolicu koja je u obliku mnogo sitnih parcica velicine oraha. Na zahtev dr. Dodera radjeno okultno krvarenje i kalprotektin koji su negativni. Redju stolicu sredio pomocu probiotika forte mada parcica jos ima, ali i dalje imam blagi bol u stomaku. . . Trenutni simptomi su tup bol u stomaku, tup bol u predelu leve bradavice, crvenilo na glansu i vidljivom delu uretre uz providnu tecnost sa unutrasnje kozice penisa, povremeni svrab, bol sa desne strane prepone, zuckasta braon boja 30% glansa. . . . . Da napomenem da do prosle zime nisam nikada uzimao antibiotike od kada znam za sebe, nisam imao nikakvu operaciju. Hranim se dosta zdravo, ne pijem, ne pusim, ne drogiram se. Nisam imao nikakvu operaciju u zivotu. . . Prosle zime sam imao dve gnojjne angine i bio sam 10 dana u bolnici za infektivne i tropske bolesti zbog jake upale sinusa tretiran longacefom. . . . . Inace od prve pojave crvenila, od juna nemam seksualne odnose (nije mogao da bude ping-pong efekat) , ako je nalaz tacan i imam gonoreju nisam je dobio putem seksa jer 10 god. Sam sa istom osobom. . . . . . Zasto se pseudomonas i gonokok nije izlecio kada je tretiran po antibiogramu i terapija 100% ispostovana oba puta? Kod koga da idem za ovakav problem, a da ima najvise iskustva? Sa da radim, gde da se testiram, na sta da se testiram? Ono najbitnije koja terapija je delotvorna???. . . . . Voleo bih da vise urologa i gastroenterologa pogleda moje pitanje i odgovori. . . . Hvala vam puno ja sam ocajan, psihicki iscrplje i bezidejan. Molim vas pomozite

    Odgovoreno: 05. 10. 2013.
    • Poštovani,
      Pseudomonas aeruginosa je najcesce hospitalna infekcija i vrlo je rezistentna bakterija.
      mislim da ste uzimanjem antibiotika napravili superinfekciju kandidom i da vam je
      imunitet dosta otpao.
      predlazem da uradite pregled stolice na bakterije i gljivice.
      ukoliko je nalaz kandide pozitivan, onda mi se javite na moj
      meil: bocokic@gmail. Com
      radite na jacanju imuniteta.
      antibiotike ne koristite neko vreme.
      obratite paznju na ishranu.
      pijte dnevno 3 litra vode.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #120936

    • Hvala, ali niste mi rekli kako da unistim pseudomonas. To mi je problem. Ona izaziva infekcije na penisu, candide nema. Takodje nekad imam providan iscedak na vesu u predelu anusa. Zasto se nije izlecio kada sam po antibiogramu pio antibiotike na koje je senzitivan?