Postovanje. Decko (20) je imao cirkumciziju pre mesec dana (sve je proslo u redu) . Kada je otisao kod urologa na pregled, rekao mu je da je pre nekog vremena primetio kvrzicu u levom testisu. Lekar mu je preporucio spermogram kada sve zaraste i intervenciju ako bude bio potrebe. Nas zanima sta bi moglo da bude u pitanju. Bavi se sportom (ne pusi, ne pije) . I druga stvar, kako izgleda davanje sperme na analizu? U smislu, da li ja mogu da mu pomognem, tj. Da budemo zajedno u toj prostoriji? Unapred smo vam puno zahvalni!

    Odgovoreno: 01. 10. 2013.
    • Poštovana,
      Ultrazvukom testisa i klinickim pregledom urolog treba da utvrdi o
      cemu se radi. U slucaju tumorske bolesti moze se uzeti sperma za
      konzervaciju.
      spermogram se radi uzimanjem sperme+masturbacijom i sto brzim njenim pregledom
      pod mikroskopom.
      ako vas puste u prostoriju gde se uzima sperma mozete i da mu pomognete.