Jedinice ref. Vred volumen ejakulata 4 ml 2-7 viskozitet slab miris karakteristican ph 7. 6 7-8 broj spermatozoida - morfologija broj spermat. 10 10 na 9/l 20-250 normalni oblici 0. 80 >0. 6 patoloski oblici 0. 20 <0. 4 nalaz celija leukociti 2-4 eritrociti nema epitelne celije retko bakterije malo vitalnost i pokretljivost vitalnost pokretni 0. 35 >0. 5 slabo pokretni 0. 10 >0. 5 nepokretni 0. 55 <0. 25 napomena-oligospermija dali mogu imati dece po ovim nalazom spermografije

    Odgovoreno: 28. 09. 2013.
    • Poštovani,
      Lose ste mi prikazali nalaze -parametre.
      ako sam dobro razumeo imate smanjen broj spermatozoida sa
      smanjenim procentom pokretljivih.
      imate i povecan broj leukocita u sedimentu sto bi govorilo
      za prisutnu infekciju.
      infekciju treba ispitati a potom adekvatno leciti.
      spermmogram ce se popraviti tako da imate velike mogucnosti
      za oplodnju prirodnim putem.

      poliklinika "bocokic"
      nikoletine bursaca 8
      nis
      e mail: bocokic@gmail. Com