Postovanje, mom suprugu se pre 3 nedelja pojavila kvrzica u desnom testisu, pracena bolnom senzacijom u samom testisu, bol je nestao posle dva dana, ali kvrzica je ostala posetili smo urologa koji je uradio ultrazvuk testisa i zakljucio da se radi o upali koja ce proci sa upotrebom antibiotika i anti-inflamstorskim lekovima. Ja sam i dalje zabrinuta jer je urolog zakazao dodatne testove za 30 dana kako bi po njegovim recima samo proverio da li je upala prosla, ali je jedan od testova i psa test sto me cini nervoznom. Sada smo zabrinuti da kojim slucajem nema nesto i na prostati, posto znamo da je psa test zapravo test utvrdjivanja teskih stanja. . . Moj suprug ima 52 godine i salljem vam u prilog sliku sa ultrazvuka. Mozete li mi molim vas reci da li vidite nesto na samom ultrazvuku zbog cega bih trebali biti zabrinuti? I mozete li mi pojasniti sam ultrazvuk nalaz kako bih razumela o cemu se radi. Hvala vam najlepse!

    Odgovoreno: 27. 09. 2013.
    • Poštovani,
      Snimci se bas i ne vide najbolje a ja nista ne vidim u parenhimu testisa gde
      se inace tumori i javljaju.
      psa je tumorski marker za prostatu i on se i radi jednom godisnje za populaciju
      preko godinu dana.
      mislim da nemate razloga za brigu.