Krajem marta ove godine uradjena mi je laparoskopska radikalna prostatektomija. Sada se dobro osecam, svi rezultati su mi uredu nemam ni bakterije u urinu jedini problem je izostanak erekcije. Da li po tom pitanju treba nesto preduzeti i sta kako bi se vtatilo seksualno zadovoljstvo?

    Odgovoreno: 27. 09. 2013.
    • Poštovani,
      Ed je cesta komplikacija kod radikalnih prostatektomija.
      nastaje zbog ostecenja inervacije u toku operativnog zahvata.
      lecenje je moguce sprovesti na tri nacina.
      na prvom mestu su vakum postupci /vep/ i to je najbezbednija
      metoda, ako uspete da je prihvatite i pravilno koristite.
      na drugom mestu su intracavernozne injekcije prostaglandinima
      /caverject injekcije/sa pratecim komplikacijama/prijapizam/.
      ugradnja penilnih proteza bi bila treca mogucnost lecenja ed.