Poštovani doktore, pre 3 meseca moj verenik i ja smo odlučili da imamo bebu. Nakon prva dva-tri neuspeha on je posumnjao u sopstvenu sposobnost i nažalost bio u pravu. Pre mesec dana radio je spermogram, koji je pokazao rezultate ne beš sjajne. Naime, broj spermatozoida mu je 10 mil, dok je pokretljivost dobra i iznosi 60 odsto. Kakve su šanse za prirodno začeće i šta treba da radimo ukoliko izostane? Kad treba ići na druge metode? Hvala

    Odgovoreno: 25. 09. 2013.
    • Poštovana,
      Ako vam godine dozvoljavaju onda idite na lecenje supruga.
      potreban je uroloski pregled sa sagledavanjem moguceg uzroka
      smanjenog broja spermatozoida i adekvatnog lecenja.
      sanse za popravljanje spermograma su obicno dobre.

      poliklinika"bocokic"
      nikoletine bursaca 8