Postovani, uradio sam spermogram, i dobio sam rezultat. U njemu pise da su osobine ejakulata zapremina-2 ccm vreme razvodnjavanja-10 min. Viskozititet normalan. Ph vrednost-7. 5. Pokretljivost i broj spermatozoida-nema normokineza-nema, hipokineza nista, akineza nista, broj u 1 ccm-nista broj u celom ejakulatu-nista bojenje spermatohrama metoda bojenja-papanicolau normalne forme-nista, patoloske forme - nista, vrat-nista. Rep-nista. Dijagnoza: azoospermia misljenje: pregledom nativnih preparata centrifugata sperme spermatozoidi nisu nadjeni pregledom bojenih preparata spermatozoidi takodje nisu nadjeni, da li mozete da mi kazete na osnovu ovoga da li cu moci nekada da dobijem bebu, vto-om, posto prirodno necu moci? Molim vas, iskreno, unapred hvala, pozz

    Odgovoreno: 23. 09. 2013.
    • Poštovani,
      Predlazem vam da na internetu procitate o azospermiji
      i da sa vasim urologom napravite dogovor oko daljih pretraga/hormoni, biopsija
      testisa, kariotip. . . /.