Poštovani, imam 45 godina i od pre 15 dana imam učestalo mokrenje, sa peckanjem posle. Posle uzimanja palitrexa stanje se poboljšalo ali samo na kratko. Urinokultura je čista, u urinu ima 30-50 lukocita. Ultrazvučnim pregledom je kontantovana hzperplasia prostate. Prostata je normalnog položaja, dimenzija 37x47x39 mm, volumena 36ml, nešto nehomogenija, oštro ograničena. Naloženo je da se uradi psa. Veoma sam zabrinut jer nikada nisam imao sličnih problema, pa vas molim da mi date pojašnjenje kao i predlog eventulane terapije i mera koje treba preduzeti. Unapred hvala. Branko.

    Odgovoreno: 22. 09. 2013.
    • Poštovani,
      Nalaz leukocita u sedimentu urina govori za prisutnu uroinfekciju
      bez obzira sto je urinokultura bila dobra. Obicno je dobar nalaz kada
      se uk radi prilikom koriscenja antibiotika.
      predlazem da psa ne radite narednih desetak dana dok se infekcija ne smiri.
      posle palitrexa uzmite deset dana ciprocinal a 0. 25 2x1 uz tab. Probiobalance
      1 dnevno sazvakati.
      za vise moj meil: bocokic@gmail. Com ili
      ako ste blizu nisa
      poliklinika"bocokic"
      nikoletine bursaca 8
      nis
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #120443

    • Niste mi prokomentarisali uvecanu prostatu i da li ona moze biti uzrok ovim tegobama. Hvala