Postovanje. Imam 28 god verenica 24, vec skoro dve godine pokusavamo da napravimo dete. Medjutim nista od toga. Ona je radila preglede svi su uredu, medjutim izgleda da je problem u meni. Radio sam pregled mirko plazme urea plazme i hlamidije, sve je uredu. Ali kada sam odradio spermogram i spermokulturu naisli smo na problem. Broj spermatozoida je 82, ali broj dobro pokretljivih je o, 33 broj slabo pokretljivih 0, 35 i broj nepokretnih 0, 32. Izgleda da je razlog za toliki broj nepokretnih i smanjen broj pokretnihveliki broj enterococcus faecalis. Pise da enterococcus ima genetsku rezistenciju na cefalosporine, aminoglikozide i trimethoprim-sulfametoksazol. Lek izbora ampicilin (pentrexyl) . Mene interesuje posto sam uspeo da zakazem pregled kod urologa tek za 2 meseca dali da pijem samo ampicilin ili bi trebao jos nesto posto su mi rekli da se ova bakterija duze leci. I dali verenica treba da pije nesto jel i ona je uspela da zakaze kod ginekologa tek za mesec i po dana. Unapred hvala.

    Odgovoreno: 22. 09. 2013.
    • Poštovani,
      Procenat pokretljivih spermatozoida je dobar.
      niste naveli kakvog su oblika spermatozoidi.
      infekcija je razlog vase neplodnosti.
      koristite pentrexyl deset dana a zatim nastavite
      paraprotex i probiobalance kao i mega zink tablete
      tri meseca pa mi se javite sa novim ali skeniranim spermogramom
      i spermokulturom.
      videti na www. Suplementi-srb. Com
      moj meil: bocokic@gmail. Com