Poštovani, ja i muž radimo na trudnoći već 13 mjeseci bez uspjeha, moji nalazi su uredni, međutim muž je prije nekoliko dana uradio spermiogram i nalaz je sljedeći: apstinencija: 4 dana volumen ejakulata: 3ml koncentracija spermatozoida: 20mio/ml broj spermatozoida u ejakulatu: 60mio progresivni motilitet spermatozoida: 25% ukupni motilitet: 60% normalna morfologija: 10% leukociti: 2 dijagnoza: astenozoospermija. . E sad mene zanima je li moguće s ovim nalazom ostvariti trudnoću pririodnim putem? I da li treba ići na daljnje pretrage? Hvala

    Odgovoreno: 21. 09. 2013.
    • Poštovana,
      Dijagnoza se ne uklapa u ono sto ste poslali.
      ako sam dobro razumeo -progresivno pokretnih spermatozoida
      ima 25% a ukupno pokretljivih 60% sto je normalno.
      astenospermija znaci manji procenat pokretljivih spermatozoida.
      broj spermatozoida je dobar ali je samo 10% normalnih oblika.
      zato mi skenirajte spermogram i posaljite ga na moj meil: bocokic@gmail. Com