Poštovani, mome mužu je u brisu uretre ipak nađen stafilokok. Dobio je ciprocinal na 14 dana. Spermokultura je sterilna. Spermogram: volumen 2 ph 8 broj u cm: 29 miliona ukupan ejakulat: 58 miliona normokineza: 60% normalne forme 88. 8% uzeo je da pije i sledeće: e, c, folnu, zn, omega 3, kompleks b. -posle koliko dana od prestanka uzimanja antibiotika bi trebalo da ponovi bris uretre? -da li bi spermogram trebalo da bude bolji da bi došlo do začeća? I da li će ovi vitamini i minerali biti dovoljni? -da li to što je spermokultura sterilna znači da stafilokok ne utiče na začeće ili ipak je on krivac što do začeća ne dolazi? Hvala veliko

    Odgovoreno: 17. 09. 2013.
    • Poštovana,
      Dosta logicnih pitanja.
      niste dali sve podatke iz spermograma sem osnovnih koji su uredni.
      bris uretre neka ponovi posle pet dana od prestanka uzimanja
      antibiotika.
      spermogram je dobar ali nemam podatke o aglutinaciji, likvefakciji i
      jos nekim parametrima.
      sto se spermokulture tice mozda bi trebalo nekoliko puta da se ponovi.
      uzimanje vitamina i minerala ce dodatno uticati na spermogram a sto ce biti
      vidljivo tek posle tri meseca.