Možete li mi samo reći da li je svrha lubrikacione tečnosti koju luči kuperova ili bulbo-uretralna žlezda da pročisti mokraćne kanale i da omogući neometan put ejakulatu, ili je njena uloga u dodatnom podmazivanju glansa penisa?

    Odgovoreno: 18. 09. 2013.
    • Poštovani,
      Sekret kuperovih zlezda je bazan te pored lubrikoidnog dejstva u uretri vrsi i
      alkalizaciju kisele sredine uretralnog kanala da bi se stvorili sto povoljniji
      uslovi za prolazak spermatozoida ka svom cilju-spoljnoj sredini, odnosno jajnoj celiji.