Postovani, suprugovom ocu je u 69. Godini dijagnostifikovan kancer prostate, a tetka sa majcine strane je preminula od karcinoma dojke (ne znam koji tip karcinoma je bio u pitanju) . Interesuje me da li na osnovu ovoga moj suprug spada u rizicnu grupu za obolevanje od kancera prostate? Ako da, kada je potrebno poceti sa preventivnim pregledima i u cemu se oni sastoje? Da li postoji neki savet vezan za nacin zivota, ishranu i sl. , a da moze da pomogne u preventivi. Moj suprug ima 38 godina. Unapred hvala na odgovoru!

    Odgovoreno: 03. 09. 2013.
    • Poštovani,
      Ako bude imao dizuricke tegobe da obavezno uradi i psa.
      inace posle 40 godine jednom godisnje da kontrolise psa.
      ne treba da se opterecuje i da razmislja o tome sta ce biti ako bude za dvadeset godina.
      ako o tome ne razmislja nece biti nista.
      neka zivi normalno.
      cuvajte ga od stresa.
      neka se hrani po krvnoj grupi. Dosta voca, povrca.
      da uzima dosta vode. Neka koristi suplemente. . . .