Poštovani, čitao sam o normalnim vrednostima spermograma, ono što sam sazznao je da moja dijagnoza nije tragična, ali i dalje sam u velikom strahu i panici, nediumicama. . . Broj spermatozoida mi je 10 miliona po ml, a pokretnih je 60 odsto. Ovaj prvi rezultat je loš, a drugi valjda dobar. Molim vas za procenu i eventualni savet. Da li mogu imati dete prirodnim putem, do kad da čekam, šta da radim. . . ? Hvala, pozdrav

    Odgovoreno: 29. 08. 2013.
    • Poštovani,
      Broj spermatozoida u ml je manji a procenat pokretljivih je dobar.
      niste dostavili kakvi su po obliku-gradji. Posetite urologa da
      se pronadje uzrok smanjenog broja spermatozoida.