Postovani, molim da mi protumacite rezultate asa testa. Test je radjen na torlaku. Suprug: metoda mar igg direktna + + 20% vezanih spermatozoida metoda mar igg indirektna antispermat. At. Nisu nadjena referentne vrednosti: <10% vezanih spermatozoida-negativan rezultat 10 do 39% vezanih spermatozoida-sumnjiv rezultat >40% vezanih spermatozoida-pozitivan rezultat kod mene isto (uzorci suprug sperma i krv, kod mene krv-venski. Unapred hvala

    Odgovoreno: 29. 08. 2013.
    • Poštovana,
      Mar direktnom metodom se pronalaze antitela na spermatozoide u spermi i to je kod vaseg supruga 20% .
      indirektni test mar-asa u krvi je negativan.
      i ako sam dobro razumeo i kod vas je indirektni mar negativan.
      u principu su nalazi kod supruga dobri jer je samo 20% spermatozoida
      optereceno antitelima. Mozda nalaz suprug da ponovi posle nekoliko meseci.