Dobar dan, voleo bih da mi odgovorite, ne mogu da zakazem kod urologa a vrlo mi je bitno da sto pre saznam odgovor. Lecimo se od steriliteta, vise puta smo pokusali sa vestackom insemenacijom (bez uspeha) sad bi pokusali sa vantelesnom oplodnjom. Rezultati su nam bili prihvatljivi, dok ja nisam dao bris uretre penisa. Sad nam je rezultat kod supruge na hlamidiju, mikoplamu i ureaplazmu cist, a meni je u redu na hlamidiju ali na mikoplamu i ureaplamu je pozitivan vece ili jednako od 10 na 4. -kako je moguce da meni to ne valja a zeni je ok, pri tom ne menjamo seksualne partnere? -pre tri godine su zeni konstatovali hlamidiju, pa smo zajedno pili gomilu antibiotika duzi period. Zeni je to posle nestalo, ali vidim da je bila ista terapija kao za mikoplazmu i ureoplazmu, pa da sam to tada imao zar ne bi nestalo? -tada kad sam pio pre tri godine te antibiotike, nastali su mi problemi (lekari kazu bas od antibiotika) pa sam zavrsio u bolnici, sta sad da radim? -da li to sto sam kao malo dete imao operaciju hipospadije (bilo je nekoliko operacija) je moglo da dovede do ovakvog sad rezultata (ponavljam, ne menjamo seksualne partnere) ? -da li mogu sa suprugom da imam seksualni odnos bez zastite (radi eventualne trudnoce) , sa obzirom na moje rezultate i na to da je ona "cista", i da je sve ove godine nisam "zarazio" i da je moj bakterioloski nalaz (bak. Kultura uretralnog sekreta i nativni pregled) u redu? -sta mi vi predlazete da uradim, da bi mi rezultati bili prihvatljivi za komisiju za vantelesnu oplodnju, s obizrom da cekamo predugo?

    Odgovoreno: 27. 08. 2013.
    • Poštovani,
      U celoj prici ima mnogo nelogicnosti posto je rec o polno prenosivim klicama.
      da ne raspredamo i teorisemo odakle i zasto, ja vam predlazem koriscenje suplemenata
      u cilju jacanja imunog sistema i eradikacije obe mikoplazme.
      za sada odnosi neka budu sa zastitom.
      ako vas zanima predlog imate moj meil: bocokic@gmail. Com