Postovani, da li biste mogli da mi protumacite sledece rezultate mog supruga: spermogram izgled žućkast zapremina ejakulata 3, 5 likvefakcija nije ispraćena viskoznost smanjena koagulacija ne ph 8 broj spermatozoida/ml 32 broj spermatozoida/vol 112 progresivno pokretnih 30 pokretnih u mestu 5 nepokretnih 65 leukocita 3-4 spermocitogram normalne forme 39 abnormalne forme 61 glava 15 vrat 0 rep 46 unapred zahvalna

    Odgovoreno: 23. 08. 2013.
    • Poštovana,
      Broj je dobar.
      smanjen je procenat pokretljivih kao i procenat spermatozoida normalne gradje.
      ako je po metodi rada broj leukocita uvecan, onda bi infekcija mogla biti
      uzrok takvog spermograma.
      ovaj spermogram moze adekvatnim lecenjem da se popravi i da se ostvari
      zacece prirodnim putem.