Postovanje, moje dijete ima 6 godina i ima problem sa vodenom kilom. Jedanput je operisan prije godinu dana s tim da se za tri mjeseca poslije operacije kila ponovo vratila. Molila bi vas da mi pojasnite zasto se ta kila vratila i postoji li ikakva druga metoda za lijecenje kile osim operacije. Takodje je prije operacije imao i punkciju i to je bilo neuspjesno. Zanima me i smijem li odlagati operaciju dok djete jos fizicki ojaca ili ne. Sad trenutno djete bez poteskoca obavlja sve fizicke aktivnosti i nezali se na ikakve bolove takodje ga neboli i prilikom stiskanja te strane mosnice. Na prvim pregledeima prije operacije su mi doktori rekli da je rijec o hydrocoeli da bi mi poslije rekli da je u pitanju funikocoela i to me zbunjuje pa vas molim da mi pojasnite. Unapred zahvaljujem

    Odgovoreno: 26. 08. 2013.
    • Poštovani,
      Hydrocela je nakupljanje tecnosti u skrotalnom omotacu testisa a
      funikulocela u funikulusu, odnosno u strukturama koje u testis dovode krvne i nervne
      elemente i idu iz trbuha kroz preponski kanal do testisa. .
      mislim da dete odvedete decijem urologu u tirsovoj u bg radi jos nekog misljenja.