Na nalazu urinokulture mi piše da je izolovano 1000cfu/ml saprofinih bakterija i da je unrin kntaminiran saprofitnom florom, nalaz nije signifikantan pa nije urađen antibiogram. Da li možete da mi protumačite rezultat? Na svoju ruku sam uradila ovu analizu jer već nekoliko dana imam potrebu češće da mokrim. Hvala

    Odgovoreno: 09. 08. 2013.
    • Poštovana,
      Niste dobro uzeli urin za urinokulturu jer se isti kontaminirao saprofitnim bakterijama.
      ponovite urinokulturu. Obratite paznju da urin uzmete direktno u sterilnu posudu i da
      ga odnesete u laboratoriju.