Zdravo, molim vas za misljenje ako znate tati je tumor market 33. 4 uvecana prostata. Urolog je napisao da je tvrdja prostata ali ne moze da vidi nego mora biopsija da se uradi. Ultrazvuk nije nista pokazao osim da je uvecana prostata. Lekar opste prakse je rekao da je to tumor. Tumor marker je radjen privatno na nekoj poliklinici gde je radjen i ultrazvuk. Otac ima problema sa mokrenjem a isto tako mu je pronadjen veliki broj bakterija a izmedju ostalih i eserihija. Sedimentacija kao i krvna slika u granicama normale zakazali smo tek za 19. 08. Dodatne preglede ali nas muci i veliki je stres cekati. Uradice ponovo tumor marker u laboratoriji. Da li tumor market 33. 4 mora da znaci da ima tumor? Ako ima tumor kako to da se ne vidi na ultrazvuku? Molim vas, ako neko zna, da mi odgovori jer smo svi pod stresom hvala

    Odgovoreno: 09. 08. 2013.
    • Poštovana,
      Psa je specifican tumorski marker prostate.
      normalne vrednosti su do 4 jedinica.
      rezultat preko 30 obavezno iziskuje biopsiju prostate.
      ultrazvuk ne mora pokazati postojanje tumora pogotovu ako on nije "izasao"iz prostate.