Zanima me sta je mom tati. . Ima vec 6 dana nenormalne bolove u predelu levog bubrega, povraca, ima slabo mokrenje, nema temperaturu, ima povisen pritisak 140 sa 90, kao i to da vec dva nada ne moze da ima stolicu pa m use zbog toga naduo stomak. Sto se krvne slike tice ima smanjene leukocite 4. 30, hemoglobin 124, hematokrit 38, 2, chcm 304, hloridi 99, kreatinin 111, 2. . . Radio je eho abd i pise levi bubreg dilatiranog pijelona i casica. . . Jako mi je sumnjivo svi su ga na brzinu pregladali kao da mu nije nista a on ne moze da se sastavi od bolova. Unapred hvala na odgovoru pozdrav

    Odgovoreno: 09. 08. 2013.
    • Poštovana,
      Najverovatnije da se radi o bubreznoj koliki.
      obicno je pesak ili kalkuloza uzrok takvih bolova.
      u prilog ove moje konstatacije ide ultrazvucni nalaz koji
      ukazuje na dilataciju bubreznih supljina.
      nadam se da ste do sada razresili situaciju.