Postovani, molim vas za pomoc u ocitavanju spermograma koji sam uradio. Naime, vec par meseci radimo na deci, ali svaki put ne uspesno, pa sam se podvrgao ovom, tako reci prvom koraku. Nalaz je: zapremina ejakulata (v) 3. 0, broj spermatozoida 83. 0 10*9/l, broj spermatozoida 249. 0 10*6/v, progresivno pokretni spr. A) 0. 25 b) 0. 18, pokretni 0. 32, nepokretni 0. 25. Leukociti 0. 13 10*9/l, ostale celije 4. 9 10*9/l. V italnost 0. 48. Normalne forme 0. 43, abnormalne forme 0. 57. Unapred zahvalan!

    Odgovoreno: 09. 08. 2013.
    • Poštovani,
      Spermogram je fakticki uredan sem sto je malo smanjen procenat spermatozoida
      normalnog oblika.
      sa ovakvim spermogramom se moze ostvariti oplodnja prirodnim putem.