Molim vas za pomoc, radio sam spermogram i spermocitogram u konzilijumu, 4dana apstinencija, ali ne mogu da protumacim analize. Bio bih vam puno zahvalan ako moze neko nesto da mi kaze. Izgled zuckast zapremina 2, 5 ref. Vred. 2-7ml likvefakcija 4 ref. V. 0-30min viskoznost smanjena koagulacija da ph 8 ref. V. 7, 2-7, 8 br. Spermatozoida/ml 52, 5 ref. V. 20-250x10^6/ml br. Spermatozoida/vol 131, 25 ref. V. >50- x10^6/vol progresivno pokretnih 35 ref. V. >25-% pokretnih u mestu 10 ref. V. >10-% nepokretnih 55 ref. V. -% leukocita 5-6 ref. V. U vidnom polju do 15- normalne forme 43 ref. V. >60-% abnormalne forme 57 ref. V. <40-% glava 18 ref. V. <30-% vrat 0 ref. V. <20-% rep 39 ref. V. <20-% uradio sam bakteroloski bris, hlamidija, urea i mikoplazma i sve je u redu. Read more: http: //www. Doktor. Rs/forum/urologija/vaznih-pravila-poboljsanje-spermograma-t4753-180. Html#p333944#ixzz2aue7ept2

    Odgovoreno: 08. 08. 2013.
    • Poštovani,
      Spermogrami se u principu za pravilno tumacenje salju skenirani.
      ako sam dobro protumacio smanjen je procenat normalnih spermatozoida
      a i nesto je pokretljivost smanjena.
      potreban je uroloski pregled kako bi se dala terapija.