Moja sestra (1962) je prosle godine operisala tumor besike i rekli su da je polip i da je sve u redu i nije bilo nikakve terapije, isla je na redovne kontrole koje su bile uredne, i kontrolna cistoskopija je bila urednasve do juna ove godine kada je ponovo radjena cistoskopija i pronadjena su i otklonjena operacijom 6tumora razlicite velicine, rekli su joj da je to karcinom ali je dobro sto nije usao u tkivo i da treba da donese lek kako bi nastavila lecenje. Moje pitanje je gde mozemo pronaci lek immucyst ili oncotice posto smo pretrazili sve sto smo mogli, i da li postoji jos neki lek za lecenje ove bolesti koji je dostupan i moze se kupiti? Unapred hvala

    Odgovoreno: 30. 07. 2013.
    • Dva puta sam operisan, dva puta dobijao po 6 doza leka onkotajsa a između dva primanja sam čekao na lek po 5 meseci. Sada opet čekam da se nababi taj lek, jer drugog nema. Ministarstvo zdravlja misli da naša bolest nije ništa, a zna se da je krajnji rezultat ne lečenja . vađenja mokraćne bešike i postaje se težak invalid. Ostatak života u takvom stanju je veoma težak za normalni život. Trebamo li da se obratimo javnosti , da bi prikupili novac ,kako bi se lečili u inostranstvu, jer je naše zdravstvo ne računa na to da 90% penzionera nemože da kupi ovaj lek , jer jedna doza košta oko 150 Evra. IMolim ministra zdravlja da nas razume i obezbedi nam lek.

    • Zdravo, hitno mi je potreban lek OncoTice. U kojoj privatnoj apoteci ga ima?

    • operisan sam dva puta od tumora na mokraćnoj bešici a onda je počela terapija sa onco tice .Dobio sam u bolnici šest terapija a onda je nestalo tog leka. U bolnici kažu da se lek nemože dobiti, jer se ne proizvodi .Kažu da ga nema u celoj Srbiji a našao sam ga u privatnoj apoteci gde su rekli da ga nemaju trenutno, ali ga mogu dobiti za dva dana po ceni od 10 000din, po jednoj dozi.U spisku lekova koji se planiraju za 2022god, nema tog keka.Pitam se čime ćemo da se lečimo u bolnici kad bolnica nemože da ga nabavi.? Ovo je pravi i najbolji lek za ove tumore, a nema zamene,,Kako i ko da nam pomogne?

    • Oncotice se mogu naci u hrvatskoj u iloku po ceni od 112 eura po ampuli. Ljekarna ilok, j. J. Strosmayera 49b

    • Zamoli bi vas za informaciju kako ste kupili na slobodno, ili mora da se ima recept. Prvi put treba da nabavimo za momka od 25 god, pa nismo najbolje upoznati. I kakav je postupak na granicama, kako se transportuje, da li mora biti u frizideru, tj. Na odredjenoj temperaturi? Unapred hvala pozdrav

    • Nabavila sam juce. Potrazite u becu apoteka se zove hans sachs ulica wäringer strasse 84 trazite mag. Finc. Telefon je 0043 1 479 69 55. Cena onkotice je po kasuli 161. 90. Mora da se poruci. Gospodja govori srpskohrvatski