Poštovani pre par dana osjetio sam bol u predelu levog testisa koža je malo crvena i natekla nisam imao temperaturu, a testis malo tvrd i natečen, javio sam se porodičnom ljekaru isti me je uputio da izvadim nalaze kks je uredna u granicama, crp 78, sedimentacija 25/45, nalaz mokraće 8-10le, 2-3 ćelija pločas. Epitela, nešto soli amon. Nitrata, doktorka je uključila terapiju ciprocinal 500mg 2x1 deset dana i chymoral 2x1 dosta čajeva mirivanje i kontrola za 10 dana, već je prošlo tri dana još uvijek osećam bol naročito kad stojim u predelu leve prepone. Da napomenem pre 16 meseci sam imao jaku upalu desnog testisa temperatura je bila i do 40 koji sam liječio 2 mjeseca (longacef 1g 5 dana, gentamicin 10 dana po dve 120mg i još razni antibiotici sve ukupno preko 50 dana) nakon toga sam se uspešno opravio. Mene interesuje zbog čega se ponovo ponavlja upala sada levog testisa.

    Odgovoreno: 01. 08. 2013.
    • Poštovani,
      Ja nisam primetio ranije vase pitanje.
      a to zasto se pojavljuje upala neznamo tacno, ali jedan od razloga
      je i slab imunitet.
      nadam se da ste pod kontrolom urologa.

      poliklinika "bocokic"
      nikoletine bursaca 8
      nis