Postovani, jutros sam dobila nalaze iz laboratorije da imam u mokraci brojne bakteriji kao i epitelne celije, proteini su mi 1. Imam temperaturu vec peti dan 38 i nikako da spadne. Lekar mi je prvo dao da pijem cefaleksin 2x2 na 12h to nije ocigledno nista pomoglo. On je ciljao na upalu besike ili jajnika. Sad, posle ovih nalaza mi je dao da pijem citeral i to dva puta na dan. Rekao je da pijem to deset dana pa sacekam tri i onda da uradim urinokulturu. Zanima me da li da pijem te lekove ili da idem prvo na svoju ruku da uradim prvo urinokulturu? Da li je moguce da mi se na urinokulturi nece prikazati bakterije jer sam vec pila antibiotike'

    Odgovoreno: 29. 07. 2013.
    • Poštovana,
      Urinokultura se u principu radi tri puta ako nalaz bude negativan a ocekuje se
      infekcija. Posle antibiotske terapije pravi se pauza dva tri dana pa se tek onda
      mokraca zasejava.
      predlazem da uz antibiotike uvek uzimate i probiotike.