Postovani, imam 31 godinu. Dobrog sam opsteg zdravlja. Pre 2 meseca na ultrazvucnom pregledu mi je utvrdjeno uvecanje prostate (24 ml) . Uradi sam sledece testove: 1. Urinokultura -zasejane podloge ostale negativne 2. Spermokultura-streptococcus viridans, fizioloska flora pocetne uretre nije od klinickog znacaja, nema leukocita 3. Uretralni bris microplasma hominis-negativna 4. Uretralni bris chlamydia trahomatis-negativna 5. Uretralni bris bakterioloski-izolovana fizioloska flora, epitelne celije, gram+koke ima sledeca pitanja: da li se ove nadjene bakterije lece, ili su one uobicajene? Da li ovi nalazi ukazuju na uzrok uvecanja prostate? Kakvu terapiju preporucujete? Hvala unapred!

    Odgovoreno: 28. 07. 2013.
    • Poštovani,
      Antibiotike deset dana.
      mozete nekoliko meseci koristiti paraprotex i probiobalance tablete nakon
      zavrsene antibiotske terapije.
      nakon toga ultrazvuk prostate.
      videti na www. Suplementi-srb. Com