Postovani, vec drugi put mi se desava isti problem. Naime, prije cca 7 mjeseci, primjetio sam "ugruške" krvi u spermi. Iskreno, kada sam iste vidio, malo je falilo da padnem u nesvjest. U roku od sat vremena nakon toga, odnosno u toku prvog mokrenja nakon ejakulacije, pojavila se krvava mokraca, te jos nekoliko malih ugrusaka krvi (malo je tesko opisati sam tok, ali nadam se da cete shvatiti) , te nakon cca 50% mokrenja, boja mokrace je bila sasvim normalna. Svako naredno mokrenje u narednim danima je bilo sasvim uredno. Uradio sam nalaze urina, te su isti bili uredni. Urolog mi je dao dijagnozu "leukospermia" te sam koristio preko mjesec dana antibiotike. Radio sam spermografiju u dva navrata, ali u oba nalaza mi je broj leukocita u spermi bio u sasvim normalan. Nakon tri mjeseca odlazaka kod urologa, promijenio sam doktora, te mi je naredni postavio dijagnozu "pjesak u bubrezima koji je usao u prostatu te uzrokovao upalu i krvarenje". U cijelom periodu sam osjetio tupu bol u donjem desnom dijelu stomaka, te mi je receno da je to u stvari pijesak koji se pokrenu iz bubrega i da trebam piti sto vise cajeva da ga izbacim. Prije dva mjeseca sam zavrsio terapije, bol je nestala i sve je izgledalo ok. Prekljucer mi se ponovila ista stvar kao i prije sedam mjeseci, ugrusak krvi u spermi, te krvava mokraca samo sada cca 70% mokrace je bilo krvavo, a ostatak uredne boje, i ponovo ugrusci krvi koji sam izbacio sa mokracom. I prvi put, a i sada, osjecam malo nelagodu u penisu, koja granici sa boli, ne mogu reci da je bol, nego vise kao nelagoda. Nadam se da vas nisam zatrpao nepotrebnim informacijama, te da mi mozete reci bar sta dalje da radim. Hvala unaprijed davor, sarajevo.

    Odgovoreno: 24. 07. 2013.
    • Poštovani,
      Zbog pojave krvi u mokraci potrebno je uraditi:
      1/ultrazvuk bubrega i besike
      2/ivu sa dcg /rentgensko kontrasno snimanje bubrega, uretera i besike/
      3/cistoskopija/endoskopski pregled mopkracne besike/
      ovo iz razloga sto hematurija /krv u mokraci/moze biti iz raznih razloga.
      sa nalazima se mozete javiti na moj meilbocokic@gmail. Com
      ali me obavezno podsetite na broj i datum ovog pitanja