Doktore ja imam ms 22 god. Zadnjih 4/5 g. Cesto sam mokrio i navikao sam na to. Ali pre dva meseca posle jakog napada ms i kort. Steroi. U kuci nekoliko dana sve manje sam mokrio dok nije sem. Cev zapusila! Nakon 5 sati morao sam zvati dok. Da mi stavi kateter, i posle prve promene kat. 20 dana sledi infekcija i bolnica 6 dana sa terapijom. Sada imam 4 kat/ silikon. I puno vode i caja pijem i obilno se praznim mokraca je bistra. Kakve su sanse da se kod mene vrati normalno mokrenje. Hvala i svako dobro. Zoran l

    Odgovoreno: 22. 07. 2013.
    • Poštovani,
      Prilikom sledeceg menjanja katetera to uradite u jutarnjim satima i budite bez katetera do podne.
      ako mozete da mokrite ne stavljajte ponovo kateter.
      ucite se da pijete dosta tecnosti, najbolje vode.
      problemi sa mokrenjem su i u sklopu vase osnovne bolesti.
      pokusajte sa uzimanjem suplemenata.