Postovani, imam sina starog mesec i po dana i imam pitanje vezano za odrzavanje higijene polnog organa. Naime, patronazna mi je objasnila da prilikom kupanja povlacim kozicu penisa prvo na gore nekoliko puta a zatim na dole da se iscisti organ (nesto sitno belo valjda od pelena) . Medjutim, iscitavajuci neke druge knjige i clanke o bebama pise da tu ne treba dirati nista i ne povlaciti kozicu. Sta je po vama ispravno i sta bi ste mi savetovali oko odrzavanja higijene? Hvala na odgovoru.

    Odgovoreno: 22. 07. 2013.
    • Poštovana,
      Ako ne dirate nista onda stvarate uslove za nastanak fimoze.
      znaci kozicu morate potpuno prevuci preko glansa i oprati a zatim je vratiti u
      pocetno stanje.
      to belo sto vidite je smegma.