Postovani, imam problem da ne mogu prevuci kozicu preko glavica penisa sto se zove fimoza. Ja osjecam da je problem u samom vrhu je kozica stegnuta, kada idem na dole kozica je labava ali stegnuta je u samom vrhu. Zanima me da li je tako kod svih koji imaju fimozu? Koje vezbe mogu koristiti protiv fimoze i da li su mi vece ili manje sanse da se izlecim bez hirurske intervencije ako je problem na samome vrhu??

    Odgovoreno: 21. 07. 2013.
    • Poštovani,
      Kod fimoze je suzen prepucijalni otvor te se koza ne prevlaci preko glansa.
      vezbama manuelnog prevlacenjea koze prepucijuma preko glansa se kod upornih
      otvor moze prosiriti i na taj nacin izbeci operacija. Pri tome se mogu koristiti razne
      masti, ali je najbezbolnije kantarionovo ili maslinovo ulje.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #118444

    • Postovani,imam fimozu da li mogu da resim problem bez operacije?