Mama vec 14 mjeseci ima ugrađen kateter zbog teškog moždanog udara i potpuno je nepokretna. Zbog dekubitusa na trtici kojeg je zadobila već u bolnici nemoguće je da joj izvadimo kateter a stalno ima infekcije i ona mokri mimo katetera i tako opet pokvasi ranu. To se dešava čak i kad medicinska sestra tek plasira kateter a i kad ga properemo. Dakle, konstantno pusta i pored katetera ali većina odlazi u urinarnu vrećicu. Sto da radimo? Unaprijed hvala!

    Odgovoreno: 16. 07. 2013.
    • Poštovana,
      Neka joj se instalira silikonski kateter 20-22 ch i majku pojite sto vise
      da se kateter ne bi zapusavao.
      povremeno da joj dajete antibiotike sa probioticima a
      idealno je davanje paraprotex i probiobalance tableta,
      pored terapije koju vec ima.
      videti na www. Suplementi-srb. Com
      za vise e mail: bocokic@gmail. Com