Postovani, pre neko vreme osetio sam bol, i odmah sam napravio pregled kod urologa data mi je sledeca dijagnoza dg. Orchiepididymitis 1. Dex, palpatorno edematozen i bolno osetljiv desni testis mala kolicina slobodna tecnost poceo sam sa antibiotsku terapiju, molim vas malo detaljnije objasniti sta predstavlja ova dijagnoza i nacin da se najefikasnije izleci. Unapred hvala

    Odgovoreno: 16. 07. 2013.
    • Poštovani,
      Akutno zapaljenje testisa i epididimisa se leci antibioticima.
      uz antibiotike obavezno koristite i probiotike.
      lecenje traje malo duze.
      obavezno budite pod kontrolom vaseg urologa.
      laboratorijski propratite bolest-znaci povremene kontrole se, ks, urina, transaminaza
      i eventualni bakterioloski i ultrazvucni pregledi.