Imam bakteriju proteus u mokraci, u vaginalnom i cervikalnom brisu. Iam i spisak lekova na koje je osetljiva ova bakterija. Doktor mi je dao da pijem palitreks, ali ne vidim neko poboljsanje. Imam u 1ml 100 000. Da li bi mi pomogle inekcije gentamicin, posto su i one u biogramu. Godinu dana lekari me u mitrovici pogresno lece, jer su nalazi bili sterilni osim gljivice. Medjutim, kada sam pre nekoliko dana uradila nalaye unovom pazaru pokazali su da imam bakteriju proteus i u mokraci, i u vaginalnom i cervikalnom brisu. Ako mi mozete pomoci bila bih vam zahvalna.

    Odgovoreno: 15. 07. 2013.
    • Poštovana,
      Proteus mirabilis je je bakterija koja izaziva infekcije kod osoba koje su imunodeficijentne, odnosno kod onih koji
      imaju slab imunitet. Inace je normalni stanovnik digestivnog trakta.
      nalaz gljivica u vasim ranijim nalazima govori u prilog slabog imuniteta.
      mozete uzimati i gentamicin, ali je obavezno da uz antibiotik koristite i probiotike radi
      regulisanja crevne flore.
      za vise se mozete javiti na moj meil: bocokic@gmail. Com